Post title imagePost title image

У Держекспортконтролі пройшов круглий стіл

Днями у Державній службі експортного контролю відбувся круглий стіл, присвячений практичним аспектам функціонування СВФЕК. Онлайн-захід відвідало більше 20 підприємств з усієї України, уповноважених на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

Від фахівців Держекспортконтролю – Сергія Рябова, Людмили Чечеюк, Антона Голуба - експортери дізнавались про основні принципи побудови і ефективної діяльності СВФЕК та систему оцінювання ризиків під час здійснення міжнародних передач товарів. Ігор Анохін (Інститут ядерних досліджень НАН України) розповів про особливості створення СВФЕК у науково-дослідних установах та вищих навчальних закладах.

Проведення подібних зустрічей з представниками підприємств – важливий крок до налагодження взаємопорозуміння з виробниками та підвищення ефективності роботи системи внутрішньофірмового експортного контролю, наголосив під час круглого столу Сергій Рябов, начальник відділу забезпечення діяльності керівника, комунікацій та СВФЕК. Адже одним з основних пріоритетів у роботі Державної служби експортного контролю є лібералізація умов ведення бізнесу, що помітно, зокрема, по збільшенню кількості суб’єктів, уповноважених на експорт ТВП власного виробництва. І хоча подеколи керівники підприємств все ще сприймають сферу експортного контролю як бюрократичну перепону, послідовна дерегуляційна політика служби сприяє усвідомленню СВФЕК як корисного та практичного інструменту.

Також Сергій Рябов повідомив, що Держекспортконтроль відновив практику виїзних перевірок щодо ефективності рівня функціонування СВФЕК, створених підприємствами, починаючи з тих, хто найближчим часом має пройти переатестацію та тих, хто є найбільшими за обсягами експорту. «Сподіваюсь, що з часом СВФЕК буде сприйматись експортерами як ознака престижу підприємства, - підкреслив він. - Адже головна мета створення такої системи процедур - максимально захистити підприємство від можливих «негараздів», пов’язаних з експортом контрольованих товарів. Державна служба експортного контролю у свою чергу завжди готова піти на зустріч та допомогти у цьому питанні. Тому очікуємо на відгуки та пропозиції і завжди готові до співпраці».

 

Робота з промисловістю
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Навчальні матеріали
Банер
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
СВФЕК
Новини
Презентації
Експортний контроль