Post title imagePost title image

Суд підтвердив правомірність санкцій Держекспортконтролю

Суд підтвердив правомірність санкцій Держекспортконтролю на суму близько 30 млн. дол.

 

 

Апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність рішення Державної служби експортного контролю України про накладення штрафу на суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів, який без отримання дозвільних документів здійснив експорт товарів військового призначення.

Так, одне з українських підприємств авіаційної галузі протягом 2020 року здійснило експорт товарів, визначивши їх як авіаційні двигуни, що не мають встановлених покупних агрегатів та не підлягають експортному контролю. Проте, Держекспортконтролем за результатом проведеного розслідування та відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, було встановлено, що товари, які були предметом міжнародної передачі, є фактично сукупністю комплектуючих агрегатів до авіаційних двигунів та відносяться до товарів військового призначення. Тобто їх експорт мав здійснюватися за дозволом Державної служби експортного контролю України.

Держекспортконтролем порушника було притягнено до відповідальності у відповідності до вимог чинного законодавства - винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, тобто на суму 29, 6 млн. дол. Суб’єкт здійснення міжнародних передач товарів вирішив оскаржити постанову у судовій інстанції. Однак, 14 липня 2022 року Апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність застосування Держекспортконтролем адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу та зобов’язав порушника сплатити кошти.

Державна служба експортного контролю України закликає суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів відповідально ставитись до наданих їм прав у здійсненні експорту стратегічних товарів та дотримуватись усіх вимог законодавства під час здійснення процедур з їх міжнародного переміщення.

 

 

Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль