Post title imagePost title image

До уваги авіаперевізників!

До уваги авіаперевізників!

 

Щодо ризиків, пов’язаних з наданням
послуг з авіаперевезень товарів
військового призначення до М’янми

 

 У лютому 2021 року відбулося суттєве загострення ситуації у Республіці Союзу М’янма (далі – М’янма), спричинене державним переворотом, незаконним захопленням влади Збройними Силами цієї країни та введенням надзвичайного стану строком на один рік.

У зв’язку з цим стратегічні партнери України, зокрема США і ЄС, суттєво розширили санкційний режим щодо М’янми. До існуючої заборони експорту товарів військового призначення (а відтак і щодо надання послуг з авіаперевезень товарів військового призначення), запровадженими раніше документом Державного Департаменту США від 16.06.1993 № 58 FR 33293 та Рішенням Ради ЄС від 22.04.2013 № 2013/184/CFSP зі змінами від 26.04.2018 № 2018/655, додалися запроваджені низкою нормативно-правових актів, у тому числі Виконавчим Указом “Про блокування власності щодо ситуації у Бірмі” Президента США від 11.02.2021 №14014, нові персональні санкції проти очільників військового перевороту та керівництва збройних сил, поліції, безпекових служб М’янми, а також секторальні санкції стосовно підприємств оборонно-промислового комплексу, будь-яких інших суб’єктів бізнесу, пов’язаних з нинішнім керівництвом М’янми. При цьому Державний департамент США закликає утримуватися від військово-технічного співробітництва з самопроголошеним диктаторським режимом та не надавати йому будь-яку політичну чи економічну підтримку.

Враховуючи викладене, існує висока вірогідність застосування відповідних вторинних санкцій США та країн ЄС по відношенню до суб’єктів, які здійснюватимуть постачання товарів військового призначення до М’янми, у тому числі надаватимуть послуги з авіаперевезень таких товарів.

З огляду на зазначене, рекомендуємо авіаційним компаніям врахувати ризики можливого застосування таких санкцій та утриматися від авіаперевезень товарів військового призначення до М’янми.

Робота з промисловістю
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Навчальні матеріали
Банер
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
СВФЕК
Новини
Презентації
Експортний контроль