Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Регуляторна політика »  Звіти з відстеження результативності версія для друку

Звіт

про періодичне відстеження результативності

постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю”

від 26.11.2008 № 1028

 

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю” від 26.11.2008 № 1028.

Постанова набрала чинності – 08.12.2008.

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Державна служба експортного контролю України.

 

3. Цілі прийняття акта

Дія регуляторного акта направлена на досягнення таких цілей:

1) спрощення процедури проведення попередньої експертизи товарів, що підлягають державному експортному контролю (далі – попередня експертиза);

2) оптимізація переліку документів та обсягу інформації, що подаються суб’єктами господарювання до Державної служби експортного контролю України для проведення попередньої експертизи;

3) приведення термінології Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 767 (далі – Положення), у відповідність з чинним законодавством.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності

Липень 2013 року.

 

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

 

6. Методи одержання результатів відстеження результативності

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось Державною службою експортного контролю України безпосередньо під час опрацювання документів, наданих суб’єктами господарювання для проведення попередньої експертизи.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Дані, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, отримані від структурних підрозділів Державної служби експортного контролю України.

Оскільки регуляторним актом внесені зміни до пункту 13 Положення, яким визначається перелік документів, що надається суб’єктами господарювання до Державної служби експортного контролю України для проведення попередньої експертизи, необхідно встановити чи зміниться необхідний для проведення попередньої експертизи обсяг інформації, що надається суб’єктами господарювання, а також, чи виправдають такі зміни очікуване зниження затрат часу на підготовку документів для попередньої експертизи та їх опрацювання.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта

Враховуючи визначені цілі прийняття регуляторного акта та інформацію, яку потрібно отримати у результаті відстеження результативності, використовувалися показники результативності, що визначені у звіті про повторне відстеження результативності регуляторного акта, а саме:

Обсяг інформації – показник, зміни якого показують на отримання Державної служби експортного контролю України від суб’єктів господарювання недостатнього для здійснення попередньої експертизи обсягу інформації, або отримання надлишкової (дублюючої у різних документах) інформації.

Затрати часу – час, що витрачатиметься суб’єктами підприємницької діяльності на підготовку необхідної інформації для попередньої експертизи та співробітниками Державної служби експортного контролю України на її опрацювання.

Таким чином загальна кількість документів, що надаються суб’єктами  господарювання для проведення попередньої експертизи зменшилась на 2,4 % (кількість документів технічного характеру зменшилась на 4,3 %), але це не впливає на обсяг інформації зазначеної у цих документах.

Таким чином загальна кількість документів, що надаються суб’єктами господарювання для проведення попередньої експертизи зменшилась на 2,4 % (кількість заяв щодо міжнародної передачі товарів зменшилась на 4,3 %).

Враховуючи зменшення кількості документів, що надаються суб’єктами господарювання до Державної служби експортного контролю України для попередньої експертизи, затрати часу суб’єктів господарювання на підготовку цих документів та співробітників Державної служби експортного контролю України на їх опрацювання також зменшились.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Результат реалізації регуляторного акта оцінений за допомогою визначених показників результативності.

На підставі результатів періодичного відстеження результативності  регуляторного акта – постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України в галузі державного експортного контролю” від 18.01.2012 № 24 – можна зробити висновок про те, що в цілому шляхом впровадження цього нормативно-правового акта вдалося досягнути визначених цілей державного регулювання.

Зокрема, оптимізовано обсяг інформації, що надається суб’єктами господарювання до Державної служби експортного контролю України для проведення попередньої експертизи (зменшено кількість довідок та виключено дублювання інформації у довідках), що призвело до поліпшення результатів проведення попередньої експертизи.

Таким чином, змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1028 до Положення, досягнуто визначених цілей державного регулювання, що не призвели до погіршення результатів проведення попередньої експертизи.

 

 

Голова Державної служби

експортного контролю України                                             В.А. Демьохін

 

4 вересня 2013 р.

 


Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 17.07.2020 № 8).
Щодо затвердження Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).
24.06.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 504
До уваги суб`єктів господарювання! З технічних причин телефони Державної служби експортного контролю України тимчасово не працюють. За довідками звертатися за телефоном (044) 462-49-80
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 18.05.2020 № 5
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Звіт за результатами публічного громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки