Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Документи у галузі експортного контролю »  Загальна інформація версія для друку

Порядок отримання суб’єктами здійснення міжнародних передач товарів дозволу (висновку) на експорт/імпорт,  тимчасове вивезення/ тимчасове ввезення товарів

Для отримання дозволу (висновку) на експорт (тимчасове вивезення), імпорт (тимчасове ввезення) товарів, міжнародні передачі яких підлягають експортному контролю,  суб'єкт здійснення міжнародних передач товарів має звернутися з письмовою заявою до Держекспортконтролю України разом з якою подати оригінали документів про гарантію та інші необхідні для проведення основної експертизи документи.

Перелік таких документів залежно від категорії товару визначений у:

-  Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807;

-  Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004  № 86.

Строк  розгляду  заяв  та  прийняття  рішення  про видачу або відмову  у  видачі дозволів або висновків у разі, якщо не потрібне  додаткове   міжвідомче   узгодження,  встановлюється  залежно  від  категорії товарів, але не може перевищувати з дня надходження всіх  необхідних  документів: 

 45 днів - щодо  експорту  (реекспорту)  товарів  військового  призначення; 

 30 днів - щодо  експорту  (реекспорту)  товарів  подвійного використання  та  тимчасового   вивезення   (ввезення)   будь-яких  товарів; 

 15 днів - щодо  імпорту  та  транзиту  товарів, а також тимчасового вивезення  або ввезення товарів для демонстрування на  виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з  іншою подібною  метою,  якщо  це  не  передбачає  передачу  права власності на товар. 

У   разі   виникнення   потреби   у  проведенні  міжвідомчого  узгодження  загальний строк розгляду заяв та прийняття рішення про  видачу  або  відмову  у  видачі  дозволів  або  висновків  не може  перевищувати 90 днів з дня надходження всіх необхідних документів. 

До строку розгляду заяв та прийняття відповідних рішень не  зараховується  час, необхідний для надходження від суб'єктів всіх необхідних документів.

У разі якщо всі необхідні документи не надійшли протягом двох  місяців, заява вважається відхиленою і розгляду не підлягає. (витяг із статті 15 Закону України „Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання” від 20.02.2003 р. № 549-ІV).

Форми заяв про отримання дозволу (висновку) та порядок їх заповнення  наведені в Інструкції про порядок заповнення заяв щодо отримання дозвільних документів, документів про гарантії та інших документів, що надаються Держекспортконтролем України, затвердженої Наказом Державної служби експортного контролю України від 09.01.2004 № 5, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 січня 2004  за № 90/8689.

Вищезазначені постанови Кабінету Міністрів України та Наказ Державної служби експортного контролю України від 09.01.2004 № 5 розміщені на Web-сайті Держекспортконтролю України (електронна адреса: www.dsecu.gov.ua).

Примітка. Обов'язковою умовою проведення основної експертизи  є наявність  у  cуб'єкта посвідчення про його реєстрацію як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів та відповідного роз'яснення Держекспортконтролю України  про  особливості здійснення  таких передач заявлених товарів.


Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).
24.06.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 504
До уваги суб`єктів господарювання! З технічних причин телефони Державної служби експортного контролю України тимчасово не працюють. За довідками звертатися за телефоном (044) 462-49-80
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 18.05.2020 № 5
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Звіт за результатами публічного громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
17 квітня 2020 року відбудеться громадське обговорення у вигляді відеоконференції щодо обговорення проекту антикорупційної програми Державної служби експортного контролю України на 2020-2021 роки.
Антикорупційна програма Держекспортконтролю розроблена відповідно до статті 19 Закону України "Про запобігання корупції", Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади,