Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1 прийнято Єдиний список товарів подвійного використання

Постановою  Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1 "Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання" прийнято Єдиний список товарів подвійного використання.

Рішення прийняте з метою впровадження в національне законодавство Єдиного списку товарів подвійного використання, створеного на підставі Єдиного списку товарів подвійного використання Європейського Союзу (додаток 1 до Регламенту Ради ЄС № 428/2009 від 05.05.2009) та подальшого узгодження процедур і правил державного експортного контролю України з відповідними нормами і стандартами ЄС.

Це дозволить покращити позиції України на світовому ринку та усунути бар’єри для українського експорту товарів подвійного використання на внутрішній ринок ЄС за рахунок єдиного нормативного поля у сфері експортного контролю.

Єдиний список товарів подвійного використання прийнятий на заміну діючим на сьогодні п’яти Спискам товарів подвійного використання.

Звертаємо увагу, що введення в дію прийнятого Єдиного списку товарів подвійного використання відбудеться через 90 днів з дня офіційного опублікування постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1.

У цей період державний контроль за міжнародними передачами товарів подвійного використання буде здійснюватись відповідно до діючих Списків товарів подвійного використання, наведених у додатках 1 – 5 до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86.

З метою переходу на роботу з Єдиним списком після набрання ним чинності потребується здійснити адаптацію до нього положень відповідних нормативно-правових актів з питань державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання.

З цією метою Держекспортконтроль вже розробив відповідні зміни до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, які узгоджуються з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, після чого будуть узгоджені з іншими причетними державними органами та внесені в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України у тримісячний строк.

У зв’язку з тим, що структура Єдиного списку не передбачає наведення у ньому кодів УКТ ЗЕД Держекспортконтроль також розробив проект Кореляційної таблиці товарних позицій Єдиного списку з кодами УКТ ЗЕД, яку пропонується затвердити окремим додатком до зазначеного вище Порядку.

Разом із зазначеними заходами нормативно-правового характеру планується провести навчання з користування Єдиним списком для представників органів виконавчої влади та підприємств оборонно-промислової сфери.

 


Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 18.05.2020 № 5
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Звіт за результатами публічного громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
17 квітня 2020 року відбудеться громадське обговорення у вигляді відеоконференції щодо обговорення проекту антикорупційної програми Державної служби експортного контролю України на 2020-2021 роки.
Антикорупційна програма Держекспортконтролю розроблена відповідно до статті 19 Закону України "Про запобігання корупції", Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади,
Інформаційне повідомлення щодо прийняття документів
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 04.03.2020 № 2).
21 лютого 2020 року був проведений публічний звіт Державної служби експортного контролю України про діяльність за 2019 рік